PSK Olymp Praha             

    fotbalový oddíl, byl založen před více než čtyřiceti lety s cílem posilovat a rozvíjet fyzickou zdatnost vojáků a policistů v rámci dalších sportovních oddílů pod jednotným názvem Rudá Hvězda Praha. Tomu odpovídalo i tehdejší složení realizačního týmu i sportovců, které bylo tvořeno výhradně příslušníky ozbrojených sborů. V té době se oddíl kopané RH Praha dostal až do celonárodních soutěží, což je i z pohledu novodobé historie oddílu zatím nejvyšší soutěž, která se na stadiónu Na Markétě hrála. Sídliště Petřiny bylo kvalitním dodavatelem mladých talentů a RH Praha tehdy disponovala až šesti mládežnickými týmy a jedním týmem žen. Postupně se oddíl začal měnit ve prospěch civilních sportovců posílených o vojáky základní služby, kteří však neměli výrazný zájem hájit barvy cizího oddílu. Došlo proto k postupnému ústupu ze slávy až do II. třídy pražských soutěží.

( Dnes chybí mužstvu kde brát nové hráče a současný kádr, hrající pospolu od žákovských let, tak řeší otázku další existence ... )

   Porevoluční léta přinesla nejen změnu názvu klubu na PSK Olymp Praha, ale i nové funkcionářské složení výboru oddílu. Devadesátá léta a tím i novodobá historie oddílu je spojena především s trenérem panem Milanem Skolilem, který věnoval týmu svůj veškerý volný čas, doplnil děravou členskou základnu a dal tak vzniknout novému, omlazenému a čistě civilnímu týmu. Pod vedením trenéra Skolila se tým zkonsolidoval a zahájil cestu vzhůru a postoupil z druhé třídy do současné I.A třídy Pražského fotbalového svazu. V současnosti hraje tým své zápasy na travnatém hřišti plochodrážního stadiónu v Praze 6 Na Markétě.

   Oddíl kopané je členem klubu PSK Olymp Praha spolu s extraligovými týmy volejbalu žen, ploché dráhy, tenisu, atletiky, zápasu, střelby, stolního tenisu, gymnastiky, vzpírání, plavání a dalších sportů, ze kterých dodávají oddíly své sportovce do reprezentace ČR.

Úspěchy:

   Nejvýznamnějším úspěchem oddílu kopané v novodobé historii je vítězství ve finále Poháru Pražského fotbalového svazu v roce 1996 nad tehdy již divizní DROPOU Střížkov a následně účast v předkole Českého poháru ČMFS.

Současné vedení oddílu:

Předseda:
   Šobr Petr
Sekretář:
   Petránek Ladislav
Trenér A:
   Jan Nový
Trenér B:
   Šobr Petr


Oddílové barvy:
   jsou  modrá  a  bílá